Harmatcsepp Családi Napközi
Út a szabadság felé
Az ember az, ki bizton áll,
Kezével alkot és csinál.
Fejét tartja fel a magasba,
Bátran törhrt szépre, jóra,
Eljut ő a fellegekbe,
Lenéz kéklő tengerekre.
Biztosan lép hosszú útra,
Mert az ég őt védi, óvja.
Napjaink szeretetben, harmóniában telnek, családias légkörben mintázva az otthon melegét, mely a tevékenységekben is megjelenik. A gyermekek látják és bekapcsolódhatnak a házi és házkörüli munkákba: sütés-főzés, takarítás, kertgondozás. A környezet kialakításában is ez, illetve a természetes anyagok használata dominál, mellyel elősegítjük tapasztalatszerzésüket. A nevelők édesanyát mintáznak a gyermekek számára, aki példaként áll előttük, s a tanulásban az utánzás módszerét helyezi előtérbe. Megteremti a lehetőségeket, ingereket, impulzusokat biztosít, hogy a gyermek saját maga választhassa ki tevékenyégének útját, módját miközben támaszként áll mellette. Gyermekközpontúság jellemzi nevelésünket, melyben fontos szerep jut a művészeteknek, mely az érzelmek megformált kifejezőeszköze. A kézügyesség fejlesztésén keresztül erősítjük a gyermek akaratát, individualitást. Környezetünk és a természet iránti felelős magatartásra neveljük a gyermekeket, a családokkal együttműködve, segítve, támogatva egymás munkáját. Minőségi és természetes alapanyagok, színek és formák felhasználása jelenik meg a tevékenységek kialakítása során: méhviaszkréta, viaszgyurma, akvarellfesték, gyapjú, fa, kő, termések. A játékeszköz készlet összeállításában is ugyanez jelenik meg. Az egészséges életmód jegyében gondosan összeválogatott étrend biztosítja a gyermekek fejlődését, melyben a gabonaféléken, zöldségeken, gyümölcsökön és tejtermékeken van a hangsúly.
Mindennapjainkban, a gyermekek nevelése során fontos szerep jut a hagyományőrzésnek, melyben népi és keresztény ünnepek fonódnak össze. Szokások és szimbólumok alkalmazásával fejezzük ki és adjuk át az ünnepek hangulatát, lényegét. Kiemelkedő szerepe van a mesének, melyen keresztül az évszakok, ünnepek jellemzőit közvetítjük a gyerekek felé. Teret adva és hagyva képzeletük, fantáziájuk fejlődésének.
Célunk, hogy a gyermekekből a külvilágra nyitott, önálló és szabadon gondolkodó, testileg és lelkileg egészséges felnőtt váljon.